Międzywodzie – odpowiadamy na 6 pytań

Międzywodzie – co intrygującego jest w tej miejscowosci?

I dlaczego warto odwiedzić ten nadmorski kurort nie tylko latem? Dlaczego wczasy nad morzem w Międzywodziu również zimą smakują rewelacyjnie. Jest pewien sekret… Ale o tym za chwilę.

miedzywodzie-wczasy

Międzywodzie i inne nadmorskie miejscowosci

Międzywodzie to nadmorska miejscowość pełna niespodzianek, ale zanim odpowiemy na pytanie zadane w tytule, przybliżmy nieco tę miejscowość. Są bowiem tacy, którzy kojarzą Międzywodzie tylko z dosyć intrygującej i, nie da się ukryć, wakacyjnej nazwy.
Po kolei. Oto pytania (i odpowiedzi), które najbardziej interesują turystów:

1. Międzywodzie to wieś czy miasteczko?

Pewnie niejedna osoba zastanawiała się nad tym. Oczywiście, że wieś! – ale bardzo urokliwa, o czym przekonać mógł się ten, kto ją już odwiedził. Wiejskie wczasy to przecież strzał w dziesiątkę.

2. Gdzie leży Międzywodzie?

W powiecie Dziwnów, w województwie zachodniopomorskim. Czyli w północno – zachodniej Polsce – około 4 km (2 mil) na północ od Dziwnowa i 8 km (5 mil) na
północny-zachód od miejscowości Kamień Pomorski. Międzywodzie rozciąga się też 66 km (41 mil) na północ od Szczecina.

3. Ilu ludzi mieszka w Międzywodziu?
Według najnowszych danych, jest to 1000 mieszkańców!

4. Jak wysoko leży Międzywodzie?
Urocze nadmorskie miasteczko rozciaga się na wysokości 1m, czyli… trzech stóp.

5. Z jakimi miejscowościami sąsiaduje Międzywodzie?

Odpowiedź na to pytanie interesuje szczególnie tych, którzy, planując (tanie, ale fajne) wczasy nad morzem bałtyckim, chcą zwiedzić, przy okazji, okoliczne wsie i miasteczka, porównać na przykład, która plaża jest najfajniejsza. Oto inne miejscowości wchodzące w skład powiatu kamieńskiego: Dziwnów, Golczewo, Kamień Pomorski, Międzyzdroje, Wolin, Świerzno.

No i najważniejsze…

6 . Czego zadroszczą Międzywodziu inne miejscowości, jakie jak np. Międzyzdroje, ale też i Świnoujście (które ma bardzo szeroką plaże, ale…)

Ale plaża jest w tej wakacyjnej miejscowości wyjątkowo ciepła. O czym pewnie wiedzą tutejsi mieszkańcy i turyści. Dlaczego tak jest? Otóż to położenie Międzywodzia sprawia, że plaża jest tutaj cieplejsza niż w innych regionach nadmorskich. Na razie tyle, o plaży napiszemy w innym artykule. Odwiedźcie Międzywodzie już przy najbliższej okazji – nie tylko w czasie upałów, bo rozciągający się niedalego głównego wejścia na plażę wiatrochron sprawia, że owa nadmorska miejscowość jest idealna nie tylko na ciepłe dni.

Sandra Kaczmarek – Międzywodzie

Written by

No Comments Yet.

Leave a Reply

Message