Wczasy zooterapeutyczne – Rezerwat Żubrów w Międzyzdrojach

Rezerwat Żubrów w Międzyzdrojach – dlaczego ci, którzy odwiedzili to miejsce raz, co roku wracają?

Rezerwat co prawda nie znajduje się w samej miejscowości Międzywodzie, lecz w Międzyzdrojach, ale… to przecież kilka kroków stąd.

miedzywodzie-wczasy

Rezerwat Zubrów – wczasy nad morzem

 

Bilet do Rezerwatu Zubrów w Międzyzdrojach kosztuje 5 zł, a ulgowy 3 zł. A jeśli jesteś pracownikiem polskiego parku narodowego lub parku krajobrazowego lub pracownikiem Lasów Państwowych, czy też przewodnikiem wycieczek z ważną legitymacją przewodnicką, wstęp do Rezerwatu Zubrów w Międzyzdrojach masz gratis. Za darmo też mogą kontemplować piękną nadmorską przyrodę dzieci do lat 4 i szkolne wycieczki składające się z co najmniej 10 uczniów.

 

Jak dojedziesz do Rezerwatu Zubrów w Międzyzdrojach?

Rowerem dojedziecie drogami Wolińskiego Parku Narodowego, a pieszo z Międzyzdrojów to zaledwie pół godziny. Można też dojechać samochodem – 1,3 km z centrum Międzyzdrojów w kierunku Wisełki. Wakacje to czas, kiedy nie należy bać się ruchu, więc…

 

Co ciekawego tutaj zobaczysz?

W zagrodzie pokazowej o powierzchni 28 ha, zobaczycie żubry, dziki, sarny, bieliki i inne zwierzęta charakterystyczne dla tutejszej przyrody. Rezerwat Zubrów powstał w 1976 roku i od początku spełniał funkcję turystyczno – dydaktyczną. Czy wolińskie zwierzęta biegają na wolności po okolicznych lasach? Niestety, ze względu na to, że w wolińskich borach i bruczytach nie ma zbyt wiele pokarmu dla zwierząt, żubry muszą przebywać w hodowli zamkniętej. Większość zwierząt to właśnie tutaj, w rezerwacie, urodziła się. Inne zwierzęta, jeśli to tylko możliwe, biegają na wolności.

To lepsze niż sanatorium! – zooterapia

Zwiedzać mogą zatem dorośli i dzieci. Naszym zdaniem, taka nadmorsk-wakacyjna atrakcja zoologiczna to coś nawet lepszego niż sanatorium! Czy też inne (tradycyjne) tanie wczasy nad polskim  morzem – takie wiecie, z tyłkiem na plaży :). Natura w najlepszym wydaniu – obcowanie ze zwierzętami może przynieść naprawdę dużo radości i poprawić zdrowie. Zawsze można też odwiedzić pobliski WOLIŃSKI PARK NARODOWY.  Albo FESTIWAL GWIAZD W MIĘDZYZDROJACH.(Czy też inne okoliczne wakacyjne miejscowości, takie jak Pobierowo, Dziwnów, Dziwnówek, Niechorze, Pogorzelica, Wisełka, czy Pustkowo.

Wczasy nad polskim morzem  z dziećmi, czy też z rodziną w stylu zoologicznym to naprawdę super pomysł. Można też utrwalić to wszystko kamerą, czy aparatem – na pamiątkę.

Sandra Kaczmarek  – Międzywodzie

Written by

No Comments Yet.

Leave a Reply

Message