Wyspa Wolin – klify, kapieliska…

Ciekawa przeszłość, bogactwo przyrody oraz fakt, iż jest to największa polska wyspa sprawiają, że Wolin cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony turystów.

wolinwikingowie

Międzywodzie – wioska Wikingów

 Malownicze klify, atrakcyjne kapieliska…

Jeśli dołączyć do tego malownicze klify i atrakcyjne kąpieliska, Wolin stanie się jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc na rodzinny urlop. Liczne atrakcje czekają tu na turystów o każdej porze roku, jednak w sezonie wakacyjnym dzieje się tu najwięcej. Wolin to przede wszystkim piękne krajobrazy i bogactwo przyrody. Piękne lasy, ciekawe jeziorka, strome klify oraz zalewy i imponujące delty rzeczne w dużej mierze stanowią o atrakcyjności tej wyspy. Na szczególną uwagę zasługują tutejsze klify, które należą do najwyższych i najdłuższych wzniesień morenowych na całym polskim wybrzeżu. Z pięknem miejscowej przyrody najlepiej można się zapoznać podczas wędrówek po terenach Wolińskiego Parku Narodowego.

Nie brak tu i innych, typowo turystycznych atrakcji. Jedną z nich jest prom kursujący pomiędzy Wolinem a sąsiednią wyspą Uznam. Uznam i Wolin razem tworzą wyjątkowy region turystyczny, któremu nie można odmówić ani uroku, ani atrakcyjności.

Co warto tu zobaczyć? Z jakich atrakcji warto skorzystać?

Jedną z ciekawszych atrakcji jest latarnia morska w Świnoujściu. To najwyższy tego typu obiekt nad Bałtykiem (68 metry), z którego można podziwiać okolicę: część Zalewu Szczecińskiego, Zatokę Pomorską oraz deltę Świny. Widoczność sięga tu nawet do 40 kilometrów. Latarnia ta jest nie tylko doskonałym punktem widokowym, ale i interesującą placówką muzealną. Zgromadzono w niej cenne eksponaty, dzięki którym można zapoznać się z historią latarnictwa oraz ratownictwa morskiego.

Innym ciekawym miejscem, które również służy turystom jako punkt widokowy, jest góra Gosań w pobliżu Międzyzdrojów. Tu, na szczycie najwyższego polskiego klifu, urządzono taras widokowy, w którego można podziwiać wybrzeże wyspy Wolin i Uznam oraz ciekawą panoramę znanego kurortu, jakim są Międzyzdroje.
Warto odwiedzić również miasto Wolin, które przed wiekami było ważnym portem oraz ośrodkiem handlowym. Z historią tej miejscowości można zapoznać się w muzeum regionalnym, zaś inną ciekawą atrakcją o historycznym charakterze jest tutejsza Wioska Wikingów. Słynną imprezą, która ściąga tłumy turystów, jest organizowany w tym miejscu Festiwal Wikingów.

Innym miastem, które warto zobaczyć w czasie wizyty w tym regionie, jest Świnoujście. To miasto leży na trzech wyspach: Uznamie, Krasiborze oraz Wolinie. To nie tylko znane kąpielisko i miejscowość letniskowa. To przede wszystkim ważny port oraz ośrodek przemysłowy. Mimo prężnie rozwijającego się przemysłu jest też Świnoujście znanym i cenionym przez kuracjuszy uzdrowiskiem.
Dużą rolę w rozwoju turystyki na terenie wyspy Wolin i w jej najbliższej okolicy odgrywają kąpieliska. Te najważniejsze to Świnoujście, Międzyzdroje oraz Międzywodzie.

Sandra Kaczmarek  – Międzywodzie

Written by

No Comments Yet.

Leave a Reply

Message