Couchsurfing – wakacje z pomysłem

Myśląc o podróży zazwyczaj wyobrażamy sobie zorganizowany odpoczynek, nocleg w hotelu, pensjonacie bądź ekskluzywnym kurorcie, jeżeli kogoś na niego stać, zwiedzanie charakterystycznych dla danego miejsca zabytków, poruszanie się utartymi szlakami turystycznymi.

wakacjewolin

Wczasy nad morze – jak podróżować?

Nie wielu z nas myśli o podróży, jako o przygodzie życie. Nie wielu widzi w niej możliwość poznania ciekawych ludzi, odkrycia innych kultur, dotarcia do miejsc, w których noga zwykłego turysty zwykle nie stanie. Szansą na taką właśnie podróż jest couchsurfing- alternatywny sposób podróżowania. Couchsurfing gromadzi w jednej bazie ludzi ze wszystkich stron świata, którzy za pośrednictwem serwisu internetowego oferują innym darmowe miejsca noclegowe u siebie w domu. A o tani nocleg przecież bardzo trudno!

Idea tanich i fajnych wakacji z pomysłem

W idei couchsurfingu nie chodzi jedynie o sam nocleg. Celem podróży jest zawarcie ciekawych znajomości, poznanie nawzajem własnych kultur, tradycji. Osoba goszcząca u siebie innych angażuje się w trakcie ich pobytu w tę swoistą wymianę doświadczeń. Z pewnością taka niebanalna forma turystyki wymaga otwartości i odwagi. Daje jednak możliwości, o których zwykły turysta może pomarzyć. Któż bowiem lepiej przekaże nam wiedzę o miejscu, w którym się znajdujemy, niż osoba mieszkająca w nim na stałe?

 

Przełam się – tanio spędzaj wakcje!

Kto zaprowadzi nas w interesujące miejsca, których próżno szukać w przewodnikach turystycznych? Gdzie w lepszy sposób poznamy kulturę danego kraju czy regionu, niż w domu, w którym jest ona sposobem życia, a nie atrakcją turystyczną. Jeżeli dodamy do tego możliwość zawarcia naprawdę ciekawych znajomości, być może na chwilę, być może na całe życie, to couchsurfing jawi się nam, jako bardzo atrakcyjna forma turystyki. A przy okazji niedroga, ze względu na darmowy nocleg. Wystarczy jedynie przełamać trochę swoje opory i lęki. Mówi się, że podróże kształcą. Ale od nas samych zależy, ile wiedzy i doświadczeń wyniesiemy z podróży. Couchsurfing daje w tym względzie wiele możliwości. Od naszej otwartości na świat i ludzi zależy cała reszta.

Po co męczyć się, wpisują godzinami w wyszkiwarkę takie hasła, jak międzywodzie noclegi, czy pobierowo domki, jak można tanio zaplanować fajne wczasy ad morzem za pomocą couchsurfingu. \

Karolina Szczęsna - Dziwnów

Written by

No Comments Yet.

Leave a Reply

Message