Międzyzdroje – festiwal gwiazd i…

Międzyzdroje to niewielkie, około 5 tysięczne, miasto położone na wyspie Wolin.

miedzyzdrojedziwnow

Suite Hotel w Międzyzdrojach

Latem odbywa się tutaj Festiwal Gwiazd. Turyści chętnie odwiedzają tę miejscowość za względu na wyjątkowo ciepły w tych okolicach Bałtyk- płytkie wody Zatoki Pomorskiej sprawiają, że kąpiele tutaj są o wiele przyjemniejsze niż w innych częściach naszego wybrzeża.

Wypożycz sprzęt i… wypoczywaj!

Dla miłosników wygrzewania się na piasku przygotowano bary na plaży, wypożyczalnie sprzętu plażowego czy skuterów wodnych. Wieczorem warto wybrać się na molo o długości 395 m, by obejrzeć zachód słońca lub przepłynąć się statkiem, który odbija z końca mola. Jeżeli ktoś woli aktywny wypoczynek, czekają na niego szlaki Wolińskiego Parku Narodowego ze słynną Zagrodą Żubrów, punktami widokowymi: wzgórzem Gosań- najwyższym wzniesieniem polskiego wybrzeża, oraz Kawczą Górą czy Jezioro Turkusowe, którego nazwa pochodzi od wyjątkowego koloru wody. Na terenie Międzyzdrojów znajduje się również Muzeum Przyrodnicze, w którym możemy dowiedzieć się więcej na temat flory i fauny Bałtyku oraz Zatoki Szczecinskiej.

Wczasy w Międzyzdroju z historią

Miasto jest również przyjazne dla miłośników historii. W pobliskim Zalesiu znajduje się Muzeum Broni V3, na terenie którego znajdują się pozostałości dawnego niemieckiego poligonu, a parę kilometrów dalej, w Lubinie, możemy zobaczyć pozostałości średniowieczego Grodziska, a także z tarasów widokowych podziwiać Zalew Szczeciński. Można również wybrać się na wycieczkę do pobliskiego Świnoujścia lub popłynąć statkiem do cesarskich kurortów w Niemczech: Ahlbeck, Heringsdorf i Bansin. Wielbiciele dwóch kółek mają do dyspozycji wiele tras rowerowych, w tym szlak prowadzący do niemieckiej granicy.

Tanie wczasy z dziećmi i nie tylko

Międzyzdroje są przyjazne dla wszystkich: młodych, rodzin z dziećmi, emerytów. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Bogata baza noclegowa i gastronomiczna zadowala nawet najbardziej wybrednych gości, a także tych, którzy nie chcą zbyt dużo wydać na wypoczynek.

Oczywiście Międzyzdroje to nie jedyna miejscowość Wybrzeża Zachodniego, którą warto odwiedzić. Inne ciekawe miejscowości to na przykład Międzywodzie, Dziwnów, Dziwnówek, Pobierowo, Niechorze, Wolin, czy Świnoujscie. 

Klaudia Niechciał – Międzyzdroje

Written by

No Comments Yet.

Leave a Reply

Message