Wokół Zalewu Szczecińskiego – Świnoujscie i…

Zalew Szczeciński to jedna z zatok Morza Bałtyckiego.

zalewszczecinski

Wczasy nad polskim morzem?

Jest on położony na terenie dwóch państw: Polski oraz Niemiec.

Co warto zobaczyć w polskiej części?

Jakie atrakcje czekają tu na turystów? Na szczególną uwagę zasługuje najważniejsze w tym regionie miasto – Świnoujście. To jedyne miasto w Polsce, które położone jest na wyspach: Wolin, Uznam i inne. Świnoujście to również znane uzdrowisko, w którym leczone są choroby układu krążenia.

Największą atrakcją Świnoujścia jest…

najwyższa w Polsce latarnia morska (68 metrów). Inną ciekawostką jest działające w tym mieście Muzeum Rybołówstwa Morskiego, w którym zobaczyć można stare przyrządy nawigacyjne oraz ciekawą kolekcję muszli. Kolejna ważna atrakcja znajduje się w portowej części Świnoujścia. Jest to jedyne w Polsce Muzeum Egzotycznych Ryb Mrożonych.

Wyspa Wolin i znajdujące się na niej miasteczko o tej samej nazwie to z kolei coś w sam raz dla miłośników historii. Tu właśnie na początku sierpnia organizowany jest Festiwal Wikingów. Można tu wtedy oglądać rekonstrukcję bitw oraz posłuchać celtyckiej muzyki. Wolin to również piękna przyroda, która chroniona jest dzięki Wolińskiemu Parkowi Narodowego. Z bogactwem tutejszej przyrody zapoznać można się m.in. w Muzeum Przyrodniczym tego parku, które znajduje się w Międzyzdrojach.
Ważną miejscowością leżącą nad Zalewem Szczecińskim jest Kamień Pomorski. Już w IX wieku pełnił on funkcję portowego grodu obronnego. Zachowały się tu średniowieczne mury obronne ze słynną Bramą Wolińską oraz piękna katedra z późnogotyckim tryptykiem. Innym ważnym zabytkiem miasta jest stojący w jego centrum gotycki ratusz.

Wokół Zalewu Szczecińskiego dużą popularnością cieszą się Międzyzdroje, nazywane również przez niektórych letnią Stolicą Pomorza Zachodniego. Ten znany kurort, pełniący jednocześnie funkcje uzdrowiskowe, znany jest letnikom pod ponad 100 lat. Przy promenadzie na turystów czekają liczne pensjonaty i hotele, bary oraz restauracje. Wydmy i piaszczyste plaże zachęcają do opalania, zaś do romantycznych spacerów zaprasza 400-metrowe molo. Największą atrakcją w Międzyzdrojach jest z pewnością Aleja Gwiazd z odciskami dłoni znanych aktorów i artystów. Ze sławnymi postaciami spotkać się można również w tutejszym Muzeum Figur Woskowych.

Written by

No Comments Yet.

Leave a Reply

Message