Woliński Park Narodowy – wczasy z przyrodą

Wolińskie wczasy nad morzem? – tylko z przyrodniczą nutą! Wszystkie badania naukowe wskazują na to, że terapia poprzez kontakt z (nadmorską) przyrodą to strzał w dziesiątkę.

Miłośnicy przyrody oraz wakacyjni turyści, którzy lepiej chcą poznać przyrodę polskiego wybrzeża, na teren tego parku zaglądaja chętnie. Woliński Park Narodowy to niebanalny pomysł na wakacje.

wolinskiparknarodowywczasy

Terapia przyrodą – park na wyspie Wolin

 

Wycieczki po jego terenie to wielka atrakcja dla miłośników fauny i flory, a zarazem wyjątkowa lekcja przyrody w terenie. Założony w 1960 roku park obejmuje znaczną część jednej z najpiękniejszych wysp na polskim morzu. To Wolin – wyspa pełna atrakcji (od stałego lądu oddzielona jest cieśniną Dziwną i ZALEWEM SZCZECIŃSKIM, a od wyspy UznamŚwiną), na której nudzić się nie można. W skład tego parku wchodzi również skrawek morza, dzięki czemu Wolin może się pochwalić istnieniem najstarszego w kraju parku morskiego. Jakie atrakcje przyrodnicze czekają tu na gości? Turyści, którzy spędzają wakacje w pobliskich kurortach, mogą tu przede wszystkim spacerować po wspaniałych lasach. Najważniejszą rolę odgrywają tu sosny, choć i buczyny są na terenie Wolińskiego Parku Narodowego godnie reprezentowane. Paprocie oraz storczyki to kolejne atrakcje czekajace tu na miłośników niezwykłych roślin. Wolin jest też wyspą sprzyjającą ornitologom, a obserwacja ptaków w tak pięknym otoczeniu każdemu może sprawić wiele przyjemności. Bielik czy wodniczka są tu uznawane za ptasie gwiazdy, choć i ptaki wędrowne są tu nie lada atrakcją. Morświny oraz foki szare to kolejni mieszkańcy parku, z którymi można się spotkać w czasie wycieczki po tej pięknej wakacyjnej wyspie.

Woliński krajobraz – szlaki turystyczne

 

Woliński Park Narodowy przyciąga też swymi walorami krajobrazowymi. Jednym z jego symboli stały się potężne klify, uznawane za jedną z największych ciekawostek na terenie polskiego wybrzeża. Wolin jest nie tylko atrakcyjny pod względem przyrodniczym i krajobrazowym. Ta wyspa może się też pochwalić dobrym przystosowaniem do potrzeb turystów. Liczne szlaki turystyczne ułatwiają organizację wycieczki po jej terenie, umożliwiają jednocześnie zapoznanie się z jej najpiękniejszymi zakątkami. Oprócz Parku Narodowego w Wolinie, można też odwiedzić wakacyjne miejscowości takie jak Świnoujście, Międzywodzie, Dziwnów, czy Niechorze. O nocleg nie ma co się martwić, bowiem jest tutaj wiele kwater, pensjonatów czy domków. Zawsze można wynająć tanio jakiś pokój.

Sandra Kaczmarek – Międzywodzie

Written by

No Comments Yet.

Leave a Reply

Message