Fajne wczasy w zachodniopomorskiem – zielone bagna, torfowiska, rezerwaty…

Województwo zachodniopomorskie jest chętnie odwiedzane przez turystów, szczególnie w okresie letnim.

miedzywodziedziwnow

Wakacje nad morzem

Na tym, którzy zdecydują się spędzić wczasy nad morzem na jego terenie, czekają piękne wybrzeża, morze i inne atrakcje, których pominąć nie można. Położenie nad Morzem Bałtyckim, bliskie sąsiedztwo Niemiec i zróżnicowany krajobraz – oto główne walory Pomorza Zachodniego. Można tu podziwiać zarówno pagórkowate tereny, których największą ozdobą są morenowe wzgórza, jak i liczne depresje, które pojawiają się w rejonie Zalewu Szczecińskiego. Pięknie prezentują się tutejsze wybrzeża – zazwyczaj dość niskie i piaszczyste, z którymi dość silnie kontrastują wysokie klify.

Na uwagę zasługują także przybrzeżne jeziora zgromadzone na terenie Pobrzeża Słowińskiego oraz piękne klify ciągnące się wzdłuż Wybrzeża Trzebiatowskiego. Na terenie województwa pomorskiego spotkać się można również z piękną przyrodą. Największą atrakcją dla miłośników natury jest wizyta na terenie Wolińskiego Parku Narodowego. Wielu wrażeń dostarcza również wizyta na terenie jednego z dość licznych tu parków krajobrazowych. Jednym z najbardziej popularnych jest tu Cedyński Park Krajobrazowy oraz Park Krajobrazowy Doliny Dolnej Odry. Nie brak tu również rezerwatów przyrody. Ciekawie prezentują się te, które chronią unikatowe jeziora, jak rezerwat „Głębokie” lub wyjątkowo cenne zbiorowiska torfowiskowe. Tu najciekawsze są rezerwaty „Bagno Ciemino” oraz „Zielone Bagna”. Województwo zachodniopomorskie kusi również rozległymi kompleksami leśnymi, wśród których na szczególną uwagę zasługują puszcze: Bukowa, Drawska oraz Goleniowska.

Dla ciekawych – podajemy listę miast (miasta, bo na przykład Międzywodzie czy Dziwnówek to wieś) województwa zachodniopomorskiego)/ Na czerwono podkreśliliśmy najbardziej znane kurorty, czy tam, gdzie można fajnie spędzić wczasy nad polskim morzem, kontemplować się plażą, wakacyjnym słońcem oraz znaleźć (niekoniecznie tanią) kwaterę.

Barlinek
Barwice
Białogard
Biały Bór
Bobolice
Borne Sulinowo
Cedynia
Chociwel –
Chojna
Choszczno
Czaplinek
Człopa
Darłowo
Dębno
Dobra k/Nowogardu
Dobrzany
Drawno
Drawsko Pomorskie
Dziwnów
Golczewo

Goleniów

Gościno
Gryfice
Gryfino
Ińsko
Kalisz Pomorski
Kamień Pomorski
Karlino
Kołobrzeg
Koszalin
Lipiany
Łobez
Maszewo
Mieszkowice
Międzyzdroje
Mirosławiec
Moryń
Myślibórz
Nowe Warpno
Nowogard

Pełczyce
Płoty
Polanów
Police
Połczyn-Zdrój
Pyrzyce
Recz
Resko
Sianów
Sławno
Stargard Szczeciński
Stepnica
Suchań
Szczecin
Szczecinek
Świdwin
Świnoujście
Trzcińsko-Zdrój
Trzebiatów
Tuczno

Tychowo k/Białogardu –
Wałcz
Wolin
Złocieniec

Written by

No Comments Yet.

Leave a Reply

Message