Wolin i Wikingowie – wakacje z historią

Wybrzeże Bałtyku to region, na terenie którego na nudę nikt narzekać nie może.

wczasynadmorzemwikingowie

Wikingowie w Międzywodziu i okolicach

Wolin jest jedną z najważniejszych atrakcji nad polskim morzem. To jedno z najciekawszych i najbardziej intrygujących pod względem turystycznym miast nad Bałtykiem, na teren którego z całą pewnością warto zajrzeć przynajmniej raz w życiu. to także świetny pomysł na tanie wczasy nad morzem z dzieckiem! Wizyta na jego terenie może stać się dla każdego wspaniałą przygodą. Dlaczego? Bo Wolin ma swój wyjątkowy urok, a czekające tu atrakcje turystyczne z pewnością zasługują na uwagę. Skąd taka popularność? Czy jedyną atrakcją jest tutejszy FESTIWAL WIKINGÓW?

Wczasy z historią

Wolin, znany doskonale już w okresie wczesnego średniowiecza, swego czasu był potężnym grodem i jednym z najważniejszych portów nad Bałtykiem. Dziś jego atrakcyjne położenie sprawia, że główne znaczenie ma tu turystyka. Liczne pamiątki historyczne oraz malownicze zakątki w pobliżu miasta sprawiają, że nudzić się tu nie można. W miejskiej zabudowie wyróżnia się neogotycki ratusz z końca XIX wieku, w pobliżu którego znajduje się Muzeum Regionalne. Prezentowane tu zabytki umożliwiają zapoznanie się z historią wyspy Wolin oraz z dziejami samego miasta. Wśród miejskich zabytków architektury wyróżnia się kościół św. Mikołaja, którego historia sięga XIII wieku.

Symbolem Wolina stali się jednak Wikingowie. Choć wiadomo, że nigdy nie mieli oni na Wolinie swej osady, to właśnie im poświęcona jest największa na wyspie impreza. Słynny Festiwal Wikingów sprawia, że o Wolinie słyszał każdy, a zainteresowanie samym miastem, jak i niezwykłą uroczystością zwiększa się z każdym nowym sezonem turystycznym.

Wolin – nie tylko Wikingowie

Piękna okolica oraz niezwykłe atrakcje turystyczne sprawiły, że turystyka na terenie Wolina rozwija się doskonale. Ci, którzy wczasy postanowią spędzić w tym właśnie miejscu, będą mogli liczyć na doskonałe warunki oraz noclegi w wyjątkowych gospodarstwach i pensjonatach. Spotkania z Wikingami oraz wycieczki po terenach Wolińskiego Parku Narodowego mogą sprawić, że takie wczasy na długo zapiszą się w pamięci. Warto też odwiedzić takie miejscowości, jak: Międzywodzie, Międzyzdroje, Świnoujście, Dziwnów, Pobierowo, czy Pogorzelica.

Sandra Kaczmarek – Międzywodzie

Written by

No Comments Yet.

Leave a Reply

Message